Смолигівська громада
Луцький район, Волинська область

Пісенна доля України

Опитувальник з розробки Стратегічного плану розвитку

Смолигівської громади

ВОЛИНСЬКА ГРОМАДА ЗДІЙСНИТЬ ЕНЕРГОАУДИТ БУДІВЕЛЬ

Дата створення: 12:14 08.10.2017

Вісімнадцять українських об'єднаних територіальних громад (ОТГ) отримають гранти загальною сумою 2,2 млн гривень на впровадження заходів з підвищення енергетичної ефективності. Серед цих об'єднаних територіальних громад опинилася і волинська – Смолигівська ОТГ. Йдеться про розробку плану дій зі сталого енергетичного розвитку, проведення енергоаудитів та виготовлення енергопаспортів будівель.

Запрошуємо жителів Смолигівської ОТГ та всіх бажаючих взяти участь у Проекті «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), що реалізовуватиметься протягом жовтня-листопада у БК с.Сарнівка та БК с.Хорохорин

Дата створення: 12:10 08.10.2017

Проект виконується Асоціацією міст України (АМУ) в партнерстві з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX/Україна за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID)

«Україна відзначила свою 26-ту річницю!»

Дата створення: 14:02 24.08.2017

  Святкування Дня Незалежності України традиційно відбувалося у стінах Будинку культури села Сарнівка. Урочисту частину розпочала сільський голова Прус Г.Д.,  яка привітала жителів громади з головним державним святом нашої країни. Також Галина Дмитрівна висловила щиру подяку усім тим, хто брав участь у підготовці до Дня села Смолигів.

Відвідали Литовеж

Дата створення: 22:56 29.07.2017

   Сьогодні, 29 липня Литовезькій об’єднаній громаді виповнився рік! Смолигівська громада побувала на святі і долучилася виступами до грандіозного дійства!     Село Литовеж – центральна садиба громади, неподалік протікає річка Західного Бугу, біля кордону з Польщею.    Свято розпочалося з привітання голови громади, Іванчука Івана Івановича, який сказав, що громада бачить європейське майбутнє, завдяки, реформі децентралізації. Голова ще й пісню заспівав!     Відвідав свято народний депутат Ігор Гузь, заступник голови Волинської ОДА Сергій Кошарук, польська делегація, партнери по проектах та український поет-композитор Олександр Каліщук.   Вразив своїм мелодійним голосом народний артист України Василь Чепелюк, якого нещодавно нагородили орденом за заслуги ІІІ-го ступеня. Звучали у його виконанні пісні: «О, наш рідний край», «Присвята матері», «З днем народження», «Полісся чар». Галина Офсійчук, народна артистка України виконала: «Я донька Волинського краю», «У село до батька і до мами», заспівали разом артисти «Човен хитається», «Червона рута» і «Соколи» для польських гостей.     Запам’ятався гурт «Хортиця», який усіх приємно вразив.    Смолигівська делегація була представлена аматорським колективом «Любисток» села Сарнівка, який зворушив, мабуть, кожного з учасників свята, заспівали «Секс бомбу»! Аплодували стоячи. Виступали також Аліна Щербик та Олена Притульська. Атракціони, виставки, розписи на тілі, гостинне частування та приємний настрій ми запам’ятаємо надовго.    Дякуємо Литовезькому голові за запрошення та хочемо щиро подякувати і побажати стрімкого розквіту та процвітання молодій громаді!       

Святкування 460-річчя Дня села Смолигів

Дата створення: 16:07 25.07.2017

  16 липня у селі Смолигів відбулось грандіозне свято присвячене дню Села Смолигів. Серед усього розмаїття розваг та захоплюючих видовищ, чи не найбільше атракціонів було для тих, кому належатиме майбутнє нашого села – нашим діткам. В центрі шкільного подвір’я майже половину його площі займала величезна надувна гірка. Черга охочих спуститися вистроїлась ще з самого ранку. Весело з’їжджали з гірки, як старші так і малеча, тож веселий дитячий сміх лунав на усе село. По дорозі до гірки розташували тир з іграшковою зброєю та м’ячиками, якими можна було збивати гільзи. Учасники мали змогу не лише розважитись, а й виграти призи. Біля входу до приміщення школи стояли контейнери з усілякими солодощами: попкорном, солодкою ватою, щоб наші малюки могли втамувати голод.   Під розлогою берізкою всі бажаючі дітлахи мали змогу творчо попрацювати, оскільки там викладачі Будинку школяра смт. Торчин проводили майстер-класи з розфарбування глиняних фігурок, малювання піском, виготовлення іграшок з ниток та кольорових стрічок. Фарбували також і на обличчі. Тож протягом дня можна було побачити і фей, і бджілок, і монстрів, і різнобарвних квіточок, які майоріли на обличчях діточок різного віку.   Чи не найбільшу аудиторію дітлахів зібрали аніматори у костюмах мишок, які на стадіоні проводили розважальні ігри та давали можливість охочим заробити цікаві призи. За мишок та їх розважальну програму, ми щиро дякуємо Волинському регіональному відділенню Асоціації міст України.  Біля центрального входу до мережі усіх розваг, як для дорослих так і для малюків, Клубом Військово-патріотичного виховання було організовано продаж морозива кульками із різноманітними начинками та посипками – це шоколад, вершки, горіхи, фрукти, мигдаль тощо. Також, вихованці Клубу продавали охолоджені напої та молочно-фруктові коктейлі. Такими діями наші діти були залучені не лише до розваг та відпочинку, а й до організації та проведення свята, тому що вони самостійно облаштували місце продажу ласощів та реалізовували свій товар протягом дня. Вилучені кошти, діти та їх наставник Мельник Андрій, планують використати на екскурсійні поїздки.   На нашу думку батьки села Смолигів та наші гості задоволені всіма наявними розвагами та іграми для їхніх діточок. А самі діти дали оцінку забавам хвилею позитивних емоцій та веселим дзвінким дитячим сміхом, який було чутно здалеку.                                                                                                                                                                        Підготувала Ірина Мельник

Cвяткування 25-річчя Асоціації міст України

Дата створення: 16:58 02.07.2017

                                   

Смолигівська об’єднана територіальна громада приймала учасників обласного семінару-практикуму директорів районних, міських централізованих бібліотечних систем

Дата створення: 18:52 01.06.2017

  Організаторами семінару-практикуму директорів централізованих бібліотечних систем області виступили управління культури облдержадміністрації та Волинський відокремлений підрозділ установи «Центр розвитку місцевого самоврядування». Саме з цією установою та її попередником «Офісом реформ» в Волинської державної обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки склалися партнерські стосунки, про що свідчить проведення у 2016-2017 рр. серії скайп-сеансів із центральними районними, міськими бібліотеками. Директор Волинського відокремленого підрозділу Анатолій Пархом’юк бере участь у реалізації програми навчання бібліотекарів різних категорій.

Пролунав останній дзвінок

Дата створення: 21:13 28.05.2017

        

День вишиванки

Дата створення: 15:41 18.05.2017

  День вишиванки – нове народне свято, покликане сприянню культурного відродження всього багатонаціонального українського народу. Вишита сорочка давно стала українським народним символом – оберегом. В  цей святковий день вишиванки одягнули молодші учасники художньої самодіяльності  будинку культури с.Хорохорин.