Суб’єкти госпадарювання тимчасово звільняються від нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску за себе

З 1 по 31 березня та з 1 квітня по ЗО квітня 2020 року тимчасово звільняються від нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску лише за себе фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування; особи, які проводять незалежну професійну діяльність; члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах.
  Вони можуть прийняти рішення самостійно відобразивши цю інформацію у звітності.
  Якщо платник вже здійснив оплату внесків за березень та квітень 2020 року, до набрання чинності Закону України від 17.03.2020 №533, такі суми зараховуватимуться податковими органами (без будь-яких заяв платників єдиного внеску) у рахунок майбутніх платежів (за умови відсутності у такого платника сум недоїмки, штрафних санкцій та/або пені по цьому внеску) відповідно до закону про ЄСВ, крім випадків самостійного визначення такими платниками бази нарахування єдиного внеску за звітний період у Звіті.

Сектор комунікацій Головного управління ДПС у Волинській області