Смолигівська громада
Луцький район, Волинська область

В ОТГ планують передбачити посаду спеціаліста з розвитку сільських територій

    10 січня цього року директор департаменту агропромислового розвитку Юрій Горбенко за участю заступника Людмили Петриканин провели робочу зустріч з головою Зимнівської об’єднаної територіальної громади В’ячеславом Католиком та головою Смолигівської об’єднаної територіальної громади Галиною Прус.

      Метою зустрічі було налагодження співпраці між головним аграрним відомством області та новоствореними громадами.

   Голови ОТР повідомили, що наразі ще повністю не створений адміністративний склад громад, однак одноголосно погодилися, що у штаті кожної громади повинен бути спеціаліст з розвитку сільських територій. До обов’язків зазначеного спеціаліста потрібно включити виконання державних та місцевих програм підтримки галузі сільського господарства, інформаційну підтримку агровирбникам, власникам особистих селянських господарств та надання послуг дорадництва.

     Відтак, Юрій Горбенко та Людмила Петриканин розповіли про діючі програми підтримки аграріїв області та розглянули напрямки підтримки агровиробників згідно Комплексної програми розвитку АПК Волині. З тим, щоб сільське населення об’єднаних територіальних громад могло скористатися підтримками з обласного бюджету, необхідно прийняти відповідні програми та розробити регуляторні акти до них на рівні ОТГ.

    - Фінансова допомога – це важлива складова у веденні сільського господарства, - зазначила Галина Прус, адже дотації – це не лише спосіб заохочення населення до виробництва продукції, а й засіб зниження цін на неї.

    - Щодо одноосібників, то наразі в області діють дуже ефективні програми підтримки, - доповнив В’ячеслав Католик. - Великою популярністю користується програма підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім», зокрема її напрямки щодо закупівлі доїльних апаратів та племінних телиць. Доцільно розширити перелік отримання позик.

     В рамках зустрічі досягнуто домовленостей щодо внесення змін до Порядку використання в частині створення комісій для визначення одержувачів дотацій у кожній новоствореній ОТГ.

     По завершенню робочої наради, її учасники прийшли до спільного рішення щодо подальшої плідної співпраці задля розвитку сільських територій області та підтримки аграрного сектору економіки.

 

    « повернутися до списку новин