Смолигівська громада
Луцький район, Волинська область

ВОЛИНСЬКА ГРОМАДА ЗДІЙСНИТЬ ЕНЕРГОАУДИТ БУДІВЕЛЬ

Вісімнадцять українських об'єднаних територіальних громад (ОТГ) отримають гранти загальною сумою 2,2 млн гривень на впровадження заходів з підвищення енергетичної ефективності. Серед цих об'єднаних територіальних громад опинилася і волинська – Смолигівська ОТГ. Йдеться про розробку плану дій зі сталого енергетичного розвитку, проведення енергоаудитів та виготовлення енергопаспортів будівель.

Про це інформує Волинський Центр розвитку місцевого самоврядування.

Заходи будуть впровадженні в ОТГ до кінця 2017 року.

Заступник керівника проекту "Реформа в сфері енергоефективності України" Іма Хренова-Шимкіна розповіла, що їхня команда отримала і обробила 90 заявок від ОТГ на гранти з підвищення енергетичної ефективності.

"Це вказує на велику зацікавленість громад України збільшувати свою спроможність керувати енергоресурсами. Спираючись на європейський досвід, ми можемо стверджувати, що цілком можливо зменшити витрати на енергоресурси вдвічі в найближчий перспективі. І ми раді, що наш проект допоможе ОТГ у цьому", – зазначила вона.

Заступник Смолигівського сільського голови з інвестиційної політики та гуманітарних питань Інна Слободюк розповіла, що вона пройшла навчання із енергоефективності, де і дізналася про можливість залучення грантів у цій сфері.

Представник місцевого самоврядування пояснила, що завдяки гранту у школів у селі Смолигів та у двох будинках культури (у селах Сарнівка та Хорохорин) відбудеться енергоаудит та будуть створені енергопаспорти будівель. В об'єктах незавершені капітальні ремонти, а заходи із енергоефективності допоможуть з'ясувати слабкі місця будівель та їх усунути.

З її слів, до покращення енергоефективності в громаді будуть залучені експерти. Якщо ж говорити про гроші, то йдеться про 96 тисяч гривень грантових коштів і 20 тисяч - співфінансування громади.

"Цей проект невеликий, але дуже важливий. Потрібно йти в ногу із часом", - зауважила Інна Слободюк.

Отримання грантів стало можливе завдяки Програмі "U-LEAD з Європою" та проекту "Реформа в сфері енергоефективності України", що виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням уряду Німеччини.« повернутися до списку новин