Смолигівська громада
Луцький район, Волинська область

Конкурс проектів місцевого розвитку "Громадський бюджет Смолигівської ОТГ - 2018"

  Смолигівська сільська рада прийняла Положення про Громадський бюджет громади, яке визначає основні засади процесу взаємодії органу місцевого самоврядування та жителів громади щодо впровадження інноваційних механізмів залучення громадськості до розподілу коштів сільського бюджету та покликане активізувати участь громадян у прийнятті рішень місцевого значення, забезпечити прозорість та відкритість органу місцевого самоврядування та впровадження кращих європейських практик взаємодії влади та громади. Запровадження Бюджету участі сприятиме налагодженню системного діалогу органів місцевого самоврядування з мешканцями громади, створенню умов для прямого волевиявлення жителів, а також реалізації територіальною громадою права брати участь у процесі розробки та ухвалення рішень щодо питань місцевого значення, покращенню інфраструктури ОТГ та добробуту його мешканців.

  Подавати проекти на виконання Бюджету участі можуть фізичні особи – мешканці Смолигівської сільської ради, які зареєстровані або постійно проживають на території громади, і яким на момент подачі пропозиції виповнилось 18 років. Проект – це комплект документів поданих автором, які містять задум, ідею, комплекс заходів, план дій, які викладені у вигляді опису з відповідним обґрунтуванням, розрахунками витрат, кресленнями (картами, схемами), фотографіями, що розкривають сутність задуму та можливість його практичної реалізації за рахунок коштів Громадського бюджету, а також має підтримку не менше 10 фізичних осіб (окрім самого автора).

  Обсяг коштів Громадського бюджету Смолигівської ОТГ на 2018 рік становить 20000,00 грн. Реалізація проектів-переможців відбуватиметься з 10.05 до 31.12. 2018 бюджетного року.

Пропозиції (проекти) повинні відповідати наступним істотним вимогам:

  • назва проекту має відображати зміст проекту і бути викладеною лаконічно, в межах одного речення;
  • проект подається особисто автором проекту за встановленою формою проекту;
  • реалізація проекту належить до компетенції виконавчих органів Смолигівської сільської ради;
  • проект повинен бути реалізований протягом одного бюджетного року і спрямований на кінцевий результат;
  • проект має отримати підтримку не менше 10 осіб - членів територіальної громади Смолигівської ОТГ (крім автора), що засвідчується відповідними підписами.

  За рахунок коштів громадського (партисипаторного) бюджету можуть бути профінансовані проекти в межах Смолигівської ОТГ та відповідають напрямам:

а)       естетичне облаштування території - тобто ремонт, заміна або установка нових об'єктів малих архітектурних форм, вуличних художніх інсталяцій, озеленення, декорування парків, споруд, ліквідація елементів та явищ, що негативно впливають на естетику території, створення вело доріжок, окремих зон (міні парків, тощо) для катання на скейтах, роликах, та інших сучасних пересувних механізмах, які не потребують отримання прав за керування ними.

б)    облаштування зон відпочинку - модернізація і будова дитячих і спортивних майданчиків і зон відпочинку;

в)         інвестиції та ремонти - реконструкція, ремонт, громадських приміщень відкритих для публічного доступу, освітлення та громадської інфраструктури;

г) залучення громади до здорового способу життя, збереження здоров’я тощо;

д) збереження національної спадщини, популяризація національних традицій та духовності;

є) впровадження сучасних інноваційних проектів;

ж) проекти, що сприяють соціально-економічному, культурному і просторовому розвитку Смолигівської ОТГ;

та інші проекти соціального, гуманітарного та освітнього характеру.

Пропозиції (проекти) надсилаються виключно на електронну пошту сільської ради smolygiv@gmail.com з поміткою «Громадський бюджет» до 30 квітня включно.

Аплікаційну форму можна знайти за посиланням https://rada.info/upload/users_files/04332393/6983f2f29995fca3febf15a75caded9d.docx« повернутися до списку новин