Смолигівська громада
Луцький район, Волинська область

ПРОГРАМА СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО І КУЛЬТУРНОГО РОЗВИТКУ CМОЛИГІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ НА 2018 РІК

 

СМОЛИГІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

Луцького району Волинської області

                           Сьоме скликання                         

                                 РІШЕННЯ                             

 

                                                                                                             

21.12.2017 року                                                                            с.Смолигів                                                                                   №17/2

Про програму соціально-економічного і культурного розвитку на 2018 рік

Відповідно до п.22 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»

 

сільська рада

ВИРІШИЛА:

 

  1. Затвердити Програму соціально-економічного і культурного розвитку на 2018 рік (додається).

 

  1. Виконавчому комітету сільської ради в основу своєї роботи покласти здійснення дієвих заходів по виконанню програми соціально-економічного і культурного розвитку на 2018 рік.

 

  1. Постійним комісіям сільської ради систематично розглядати виконання програми та вносити відповідні пропозиції на розгляд сесії сільської ради.

 

 

Сільський голова                                                                                                                                                                        Г.Д.Прус

 

Додаток

до рішення сесії сільської ради 17/2

від 21 грудня 2017 року

ПРОГРАМА

СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО ТА КУЛЬТУРНОГО РОЗВИТКУ

CМОЛИГІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ

НА 2018 РІК

Програма економічного і соціального розвитку Смолигівської сільської ради на 2018 рік (далі – Програма) розроблена відповідно до вимог закону України від 23.03.2000 року № 1602-ІІІ “Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України”, постанови КМУ від 26.04.2003 року № 621 «Про розроблення прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку та складання проекту державного бюджету», ЗУ “Про місцеве самоврядування в Україні” та інших нормативно-правових актів, з метою аналізу соціально-економічної ситуації на території сільської ради за попередній період та визначення чинників, які стримують розвиток територіальної громади.

У Програмі визначено цілі та завдання соціально-економічної та культурної діяльності сільської ради на 2018 р., спрямовані на розвиток громади – роботи з благоустрою, виконання ремонтних робіт на об’єктах комунальної та інших форм власності, поповнення дохідної частини бюджету, з метою формування якісного та безпечного середовища життєдіяльності населення Смолигівської сільської ради. Заходи Програми фінансуються за рахунок коштів бюджету сільської ради, субвенцій з державного, обласного бюджету. Заходи спрямовані на реалізацію єдиної політики розвитку території сільської ради, шляхом взаємодії з Волинською облдержадміністрацією, суб’єктами підприємницької діяльності, громадськості.

На основі оцінки тенденцій економічного і соціального розвитку сільської ради в 2017 році, визначення нагальних проблем розроблено основні напрямки розвитку, пріоритети діяльності, а також основні завдання і заходи на 2018 рік. Організацію виконання заходів Програми здійснює виконком Смолигівської сільської ради. У процесі виконання Програма може уточнюватися. Зміни і доповнення до Програми затверджуються сесією Смолигівської сільської ради за поданням виконкому сільської ради. Звітування про виконання Програми здійснюється за підсумками року.

Програма економічного і соціального розвитку сільської ради на 2018 рік базується та враховує головні цілі і завдання розвитку Смолигівської  територіальної громади.

Основною метою розвитку сільської ради у 2018 році є збереження реальних доходів та поліпшення добробуту населення громади, створення нових робочих місць та отримання позитивного фінансового результату, розвиток та підтримка підприємництва, впровадження енергозберігаючих технологій на об’єктах комунальної сфери сільської ради. Програма містить основні показники економічного і соціального розвитку Смолигівської сільської ради на 2018 рік.

Центр Смолигівської ОТГ, а саме, село Смолигів знаходиться на відстані 25 кілометрів у західному напрямку від обласного центру (м. Луцька). Територія сільської ради становить 6932,1 га. На даній території розташовані шість населених пунктів: с.Cмолигів, с.Сарнівка, с.Дубичанське, с.Хорохорин, с.Михайлівка, с.Барвінок. Загальна кількість населення, станом на 01.12.2016 року становить 1771 чоловік, із них 384 — пенсійного віку, в тому числі: 14 учасників бойових дій, учасників Великої Вітчизняної війни – 11 чоловік, 351 — неповнолітні, 8 дітей-інвалідів, 4 одиноких громадян, за якими здійснюється догляд працівниками територіального центру одиноких громадян, 2032 землевласники та землекористувачі. На території сільської ради функціонує Смолигівська ЗОШ І-ІІ ступенів, Хорохоринська ЗОШ І-ІІІ ступенів, в яких навчається 210 учнів. В с.Смолигів функціонує новий дитячий дошкільний навчальний заклад «Казка», який відвідує 40 дітей дошкільного віку. В селі Сарнівка знаходиться будинок культури, в якому працює 3 працівники. В цьому ж приміщенні знаходиться сільська бібліотека, яка обслуговує жителів сільської ради. В селі Сарнівка працює фельдшерсько-акушерський пункт. В с.Хорохорин знаходиться будинок культури, в якому працює 1 працівник, в цьому ж приміщенні знаходиться сільська бібліотека. В цьому ж селі знаходиться Хорохоринська амбулаторія загальної практики сімейної медицини. На території сільської ради розташовані 6 магазинів та 2 приватних кіоски.

 

І. Оцінка економічного та соціального розвитку сільської ради

Протягом січня-грудня 2017 року виконкомом Смолигівської сільської ради проводилась значна робота спрямована на забезпечення зростання економіки сільської ради та вирішення проблемних питань в усіх галузях господарського комплексу сільської ради. Цей період проти відповідного періоду 2016 року характеризується:

За 12 місяців 2016 року: загальний фонд, власні – 5314,348 тис.грн.; з трансфертами – 12448,363 тис.грн., 7134,075 тис.грн. – трансферти; спеціальний фонд – 7655,905 тис.грн.;

За 11 місяців 2017 року: загальний фонд власні – 6892,00 тис.грн.; з трансфертами – 13264,10 грн., спеціальний фонд з власними доходами– 9482,88 тис.грн.

Зростанням середньомісячної заробітної плати штатних працівників на 151,9% (2016 рік – 687,577 тис.грн.; 2017 рік - 2311,438 тис.грн.).

Серед платників, які забезпечують стабільні надходження до бюджету, варто назвати такі, як ПАТ «Волиньхолдинг»,ТЗоВ «Веселе-Агро», підприємець Томчук, ТзОВ «П»ятидні».

Одним із важливих резервів наповнення сільського бюджету є орендна плата за землю. Орендна плата за землю юридичних осіб на 01.12.2017 року – 346683,13 грн., фізичних осіб – 148436,95 грн., оренда юридичні особи – 402555,73 грн., оренда фізичні особи – 30637,34 грн. Перегляд договорів оренди сільською радою за земельні ділянки державної та комунальної власності в частині розміру орендної плати відповідно до вимог Закону України «Про оренду землі» 3-х процентного розміру значно збільшить надходження коштів до сільського бюджету. Для мобілізації коштів до сільського бюджету протягом року посилено контроль за повнотою сплати платежів до сільського бюджету, термінами укладення договорів оренди на земельні ділянки, та їх реєстрації. Проводилась робота щодо залучення до сплати земельного податку та орендної плати суб’єктів господарювання, які використовують земельні ділянки для здійснення комерційної або виробничої діяльності без офіційного оформлення.

Серед основних чинників, які негативно впливають на наповнення бюджету є:

-  приховування реальної заробітної плати суб’єктами підприємницької діяльності;

-  використання земель без оформлення договорів оренди;

- відсутність ринку збуту виробленої продукції підприємствами сільського господарства та населення.

Населення сільської ради становить на 01.12.2017 року – 1771 чоловік; народилось на 01.12.2017 р. – 14 дітей; померло на 01.12.2017 р. – 30 громадян; зареєстровано шлюбів на 01.12.2017 р. – 6. На території сільської ради знаходиться 559 домогосподарств, в тому числі: в с.Смолигів – 165, в с.Сарнівка – 135, в с.Дубичанське -26, с.Хорохорин – 200, с.Михайлівка - 33, с.Барвінок - 0. Багатоквартирних будинків та гуртожитків на території сільської ради немає. Основним досягненням сільської ради в 2017 році є:

освоєння державних субвенцій них коштів у розмірі 1323,3 тис.грн., що спрямовані на розвиток інфраструктури, а саме:

     реалізовано проекти «Капітальний ремонт другого поверху ЗОШ І-ІІІ ступенів в с.Хорохорин, вул.Шкільна, 2 Луцького району Волинської області»з них:

     державна субвенція - 800,00 тис.грн., місцевий бюджет - 221,333 тис.грн.;

«Капітальний ремонт глядацького залу будинку культури с.Хорохорин, вул.Незалежності, 44а Луцького району Волинської області»  з них:

     державна субвенція - 523,30 тис.грн., місцевий бюджет - 245,214 тис.грн.

Виконаний капітальний ремонт по заміні даху у Смолигівській ЗОШ І-ІІ ступеня за кошти з місцевого бюджету.

Реалізовано проект «Розвинена особистість» (закуплене обладнання у клас фізики та на гурток автомоделювання).

Загальна вартість проекту: 40733,24 грн.,

з них: фонд «Тільки разом» – 16204,52 грн.,

ГО  «Крило надії» - 8568,8 грн.,

Смолигівська сільська рада – 15959,90 грн.

На території громади реалізовано проект «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування, в Україні» (ПУЛЬС), який виконується Асоціацією міст України (АМУ) в партнерстві з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX/Україна за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Громадська організація "Крило надії" у партнерстві із бібліотекою с.Сарнівка організували вуличний консультаційний пункт "Децентралізація - нові можливості" для жителів сіл Смолигів та Хорохорин по інформуванню та залученню громадськості до процесу реформи децентралізації.

Виграно сільською радою грант  «Розроброка Плану Дій зі сталого енергетичного розвитку Смолигівської ОТГ, проведення енергоаудитів та виготовлення енергетичних паспортів будівель» у 2017 році на впровадження заходів з підвищення енергетичної ефективності. Сумою 114,00 тис.грн.

У 2017 році на території сільської ради створено умови для стабільного соціально-економічного розвитку. Це відзначається підвищенням ефективності роботи реального сектору економіки, забезпеченням зростання внутрішнього попиту, підвищення соціальних гарантій та рівня життя. Характерною особливістю розвитку в поточному році є значне зростання соціальних виплат. Підвищення життєвого рівня населення реалізовано шляхом надання допомог, пільг, компенсацій, проведення перерахунку виплат малозабезпеченим сім’ям, інвалідам, учасникам АТО, одиноким матерям, розмір яких залежить від прожиткового мінімуму, запровадження пільг на житлово-комунальні послуги багатодітним сім’ям. У доповнення до заходів соціального захисту населення окремих категорій громадян, передбачених цільовими програмами, підтримка малозабезпечених громадян здійснювалась за рахунок коштів сільського бюджету (витрачено на допомогу громадянам на 20.12.2017 р. – 78600,00 грн., а саме на поховання, подарунки, соцвиплати, на лікування).

Зросла кількість створених на підприємствах, в установах та організаціях, а також фізичними особами, нових робочих місць, що сприяло розширенню сфери використання праці та підвищення рівня зайнятості населення. Капітальні інвестиції є головною формою реалізації стратегії економічного розвитку. Основними джерелами фінансування залишаються власні кошти підприємств, організацій та населення.

Виконкомом сільської ради  вживались відповідні заходи, направлені на попередження насильства в сім’ях, запобігання бездоглядності, поліпшення становища дітей, підвищення гарантій додержання їх прав на здоровий фізичний та моральний розвиток. На території сільської ради відсутні діти з сімей, які перебувають на профілактичному обліку  служби у справах дітей, є 4 дітей-сиріт та дітей, позбавлених  батьківського  піклування, які виховуються в сім»ях опікунів та піклувальників. Одним з основних напрямів в роботі з цими дітьми є захист їх  законних прав  на житло та майно. Протягом 2017 року фактів порушення житлових та майнових прав виявлено не було. Організація зайнятості неповнолітніх на території сільської ради здійснюється у відповідності до нормативно-правових актів. Станом  на  01.12.2017 року працюючих неповнолітніх  на  території  сільської  ради  не було. Аналізуючи стан виконання Програми, треба відмітити ключові проблеми територіальної громади, які впливають на темпи економічного зростання, а саме:

-недостатній рівень реалізації інвестиційних проектів суб’єктів господарювання через відсутність потенційних інвесторів;

- низька інвестиційна привабливість сільського господарства;

- - недостатнє фінансування цільових програм.

Протягом поточного року зусиллями правоохоронних органів та при підтримці сільської ради не допущено дестабілізації оперативної обстановки на території сільської ради. При    виконкомі  сільської  ради  утворена  та  працює  рада  безперервної  профілактики  правопорушень  та  злочинів. Засідання  виконавчого комітету проходять  щомісячно. Адміністративна комісія при виконкомі сільської ради  протягом 12 місяців 2017 року  засідань  проводила двадцять вісім засіданнь. Тридцять осіб було притягнуто  до  адміністративної  відповідальності. З них 30 попереджень.

 

ІІ. Цілі та пріоритети на 2018 рік

Метою і завданням Програми є відновлення сталого економічного зростання, створення умов  для надходження вітчизняних інвестицій, формування режиму максимального сприяння для бізнесу, зниження рівня бідності та підвищення соціальної захищеності жителів територіальної громади, розвиток гуманітарної сфери.

Досягнення зазначеної мети у 2018 році планується здійснити шляхом реалізації таких пріоритетних напрямків:

-зростання добробуту та підвищення життєвого рівня населення територіальної громади;

-підвищення якості надання медичних та освітянських послуг;

-продовження впровадження енергозберігаючих заходів у закладах бюджетної сфери та приватному секторі;

-створення умов для розвитку підприємницької діяльності, підвищення  інвестиційного  іміджу сільської ради;

-раціональне використання бюджетних коштів, зміцнення бюджетної та фінансової дисципліни;

-здійснення роботи в сфері природокористування та безпеки життєдіяльності людини шляхом реалізації державної політики у сфері захисту населення і території сільської ради від наслідків  можливих надзвичайних ситуацій;

-створення дієвих механізмів для розвитку громадянського суспільства шляхом забезпечення підвищення якості управління, відкритості у діяльності виконкому сільської ради.

 

2.1. В соціальній сфері сільської ради

Для збереження і відродження сіл, поліпшення якості та продовження тривалості життя населення, забезпечення сучасних умов проживання Смолигівською територіальною громадою на 2018 рік передбачено здійснення ряду практичних заходів, а саме:

2.1.1. Заходи з оздоровлення та відпочинку дітей, крім постраждалих внаслідок ЧАЕС на 2017-2020 роки:

орієнтовна вартість – 60 тис.грн., з них кошти місцевого бюджету – 30 тис. грн. та обласного 30 тис. грн.

2.1.2. Заходи з надання допомог через Програму соціального захисту населення сільської ради на 2017-2021 роки – 50 тис. кошти місцевого бюджету.

Також буде розширена в рамках децентралізації влади повноваження відділу соціального захисту і забезпечено на території сільської ради підготовку і передачу документів по наданню соціальних допомог населення.

 

2.2. В гуманітарній сфері сільської ради

На території сільської ради діє новий дитячий дошкільний навчальний заклад «Казка», який відвідує 40 дітей дошкільного  віку. В даному закладі створено  комфортні умови для  нормального  розвитку  та  виховання дітей. На території сільської ради діють: Смолигівська ЗОШ І-ІІ ст., яка забезпечує навчанням 114 учнів , в 2017 році буде забезпечено частково безкоштовним харчуванням  учнів 1- 4 класів - 49 дітей та 1 дитина  з малозабезпечених, 20 дітей з багатодітних сімей, 5 дітей батьки, яких є учасниками АТО та інших вразливих категорій населення сільської ради та Хорохоринська ЗОШ І-ІІІ ст., яка забезпечує навчанням 96 учнів, в цьому році буде забезпечено частково безкоштовним харчуванням учнів 1- 4 класів - 36 дітей та 2 дітей з малозабезпечених, 22 дітей з багатодітних сімей та інших пільгових категорій населення сільської ради. Гуманітарний відділ працюватиме над реалізацією нового Закону «Про освіту» впровадженням нових форм і методів роботи в умовах децентралізації влади.

Педагогічний колектив шкіл приділятиме розвитку самоврядування учнів як засобу демократизації сучасної школи. Для забезпечення сталого функціонування  навчальних закладів  планується  здійснити  наступні  заходи:

2.2.1. Капітальний ремонт ЗОШ І-ІІІ ступеня с.Хорохорин, вул..Шкільна, 2 Луцького району, Волинської області:

орієнтовна вартість – 900 тис. грн. субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури, місцевий бюджет.

2.2.2. Капітальний ремонт зовнішніх огороджуючих конструктрукцій та благоустрою будівлі ЗОШ І-ІІ ступеня с.Смолигів, вул.Шкільна, 8 Луцького району Волинської області:

орієнтовна вартість – 1200,00 тис. грн. субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури.

2.2.3. Заміна системи опалення у ЗОШ І-ІІ ступеня с.Смолигів, вул.Шкільна, 8 Луцького району Волинської області:

орієнтовна вартість - 500 тис. грн. з місцевого бюджету.

 

2.3. В культурній сфері сільської ради

Реалізацію державної політики в галузі культури територіальної громади здійснює 2 будинки культури. Будинок  культури, що знаходиться в селі Сарнівка, розміщений в капітально відремонтованому приміщенні. В будинку культури  працює 3 працівники. При даному закладі діють 6 гуртків художньої аматорської творчості в яких беруть участь 76 учасників. В будинку культури діє аматорський хоровий колектив. В цьому ж приміщенні розміщена бібліотека, одна з кращих бібліотек району. В книгозбірні здійснено євроремонт, придбано нові меблі та забезпечено офісною комп»ютерною технікою та обладнанням, підключено до мережі Інтернет. При бібліотеці діє гурток ляльки і книги «Барвінок», в якому беруть участь 10 школярів. У будинку культури, що знаходиться в селі Хорохорин проведено капітальний ремонт у частині приміщення де знаходиться старостат, а також завершується капітальний ремонт у глядацькому залі. В будинку культури працює 1 працівник. При даному закладі діють 5 гуртків художньої аматорської творчості, в яких беруть участь 60 учасників. В будинку культури діє аматорський вокальний колектив. Клубні працівники приймають участь у відзначенні всіх державних свят.

Для забезпечення сталого функціонування будинків культури планується  здійснити  наступні  заходи:

2.3.1. Капітальний ремонт та благоустрій території будинку культури с.Сарнівка, вул.Гагаріна, 6 Луцького району: орієнтовна вартість 1 млн. 400 грн. кошти місцевих бюджетів.

2.3.2. Закупівля музичних інструментів для дитячих гуртків, орієнтовна вартість – 160 тис. грн. з місцевого бюджету.

2.3.3. Виготовлення проектно-кошторисної документації по створенню аграрного-логістичного центру для розвитку малого та середнього бізнесу на базі будинку культури с.Хорохорин, орієнтовна вартість – 40 тис. грн. з місцевого бюджету.

 

2.4. Житлово-комунальне господарство, розвиток інфраструктури

населених пунктів сільської ради

Для збереження і відродження сіл, забезпечення сучасних умов проживання та  розвитку  інфраструктури населених пунктів на території Смолигівської територіальної громади  на 2018 рік передбачено здійснити ряд практичних заходів, а саме:

2.3.1. Виготовлення технічної документації по нормативно-грошовій оцінці населених пунктів Смолигівської сільської ради:

орієнтовна вартість – 100 тис.грн., кошти  місцевого бюджету.

2.3.2. Вуличне освітлення по вул.Миру, с.Смолигів:

орієнтовна вартість – 150 тис.грн., кошти місцевого бюджету.

2.3.3. Вуличне освітлення по вул.Незалежності, с.Хорохорин:

орієнтовна вартість – 150 тис.грн., кошти місцевого бюджету.

2.3.4. Виготовлення проектно-кошторисної документації по створенню центру безпеки в с.Смолигів, орієнтовна вартість – 40 тис.грн., кошти місцевого бюджету.

2.3.5. Поточний середній ремонт дороги у с.Хорохорин, вул.Незалежності протажністю до 700 метрів: орієнтовна вартість – 1 млн. 450 грн. на умовах спів фінансування: 1 млн.200 грн. субвенція з державного бюджету, 200 тис.грн. з місцевого бюджету, 50 тис. кошти громадян.

З метою розв'язання соціально-побутових проблем молодих сімей, багатодітних та інших незахищених категорій громадян сільської ради планується: виділення земельних ділянок під житлове будівництво та ведення  особистого селянського господарства.

Невід’ємною частиною Програми економічного і соціального розвитку Смолигівської сільської ради є безумовне виконання  цільових програм:

Програма розвитку культури  на 2016-2020 роки;

Програма розвитку освіти на 2016-2020 роки;

Програма розвитку дошкільної освіти на 2016-2020 роки;

Програма відзначення державних свят на 2016 -2020 роки;

Програма розвитку місцевого самоврядування на території сільської ради на 2016-2020 роки;

Програма  розвитку  та  охорони земель на території Смолигівської сільської ради  на  2016-2020 роки;

Комплексна програма розвитку агропромислового комплексу Волинської області на 2016-2020 роки за напрямком дотація власникам особистих селянських господарств де утримується три і більше корів;

Програма зайнятості  населення Смолигівської сільської ради на 2017-2020 роки;

Програма соціального захисту населення сільської  ради  на 2017-2021 роки;

Програма розвитку фізичної культури і спорту на території  сільської ради на період 2017-2021 роки.

 

ІІІ. Фінансове забезпечення Програми

Смолигівська сільська рада забезпечуватиме здійснення заходів щодо виконання Програми за рахунок коштів місцевого бюджету, централізованого забезпечення виконання програм, а також за рахунок коштів благодійних внесків підприємств всіх форм власності, що знаходяться на території сільської ради та коштів благодійних організацій.

 

ІV. Координація та контроль  за  ходом виконання  Програми

Контроль та  координацію за ходом виконання  Програми  здійснює  виконавчий комітет  Cмолигівської сільської  ради.

 

V. Очікувані  результати  виконання  Програми

Виконання Програми дасть  змогу покращити гармонійний та скоординований розвиток Смолигівської територіальної громади, всіх організацій  і  установ , навчальних  та культурно-просвітницьких закладів, розташованих  на  її  території. Зміцнить матеріально-технічну базу закладів освіти і  культури. Сприятиме зростанню добробуту та підвищенню життєвого рівня населення територіальної громади.